Cestou šťastného introverta

Co dělají introverti a nejsou na to pyšní?

Existuje několik věcí, které introverti dělají, když se cítí bez energie, když mají špatnou náladu, když nemají svůj den. Co tím myslím? Dočtete se, rozhodla jsem se to na nás prásknout. Neberte to prosím osobně a nevytvářejte si žádné domněnky. Nejsme na to pyšní, opravdu, ale netřeba se za to odsuzovat. Každý má své chvilky. Souhlasíte?

1. Někdy děláme, že vás nevidíme

Ach jo, fakt. Ale opravdu to není o vás. Když se cítím pod psa, jsem dobitá, upracovaná, něco se mi nedaří a ještě k tomu se nestihnu ani pořádně učesat, rozhodně poslední věc, o kterou stojím, je o komunikaci s vámi. Jako introvert na rozhovor musím mít náladu a musím se cítit dobře sama se sebou.

Nesnáším nezávaznou komunikaci, která vyžaduje hodně soustředění, aby se mi dařila a byla smysluplná. Takže, v tomto stavu, ve kterém se právě nacházím, poslední věc o kterou stojím, je rozhovor s vámi. Zdá se vám, že jsem vás viděla, ale rychle jsem se otočila na druhou stranu? Nechte to tak a nechte mě jít. Přijde den, kdy si s vámi ráda popovídám.

2. Někdy děláme, že vás neslyšíme

Tak to souvisí s předchozím bodem. Přece jsem docela obstojně dělala, že vás nevidím. Tak proč na mě voláte? Někteří lidé jsou prostě neodbytní. Nutně si potřebují popovídat. Určitě mají na srdci něco hodně důležitého.

Co teď? My introverti ještě zkusíme dělat, že vás neslyšíme. Ještě jednou se pokusíme vyhnout rozhovoru, na který v tu chvíli nejsme připraveni. Už víte, že to není o vás, takže vás tento bod snad ponechá klidnými. Alespoň doufám.

3. Někdy vám nevezmeme telefon, i když vidíme a slyšíme, že voláte

Opravdu? Když to píšu, trochu se červenám. Ale je to tak. Říkáte si, no to je vrchol? Tak mi dovolte, abych to opět uvedla na pravou míru. Ráda si s vámi popovídám a mým hlavním přáním je, aby byl náš rozhovor o něčem nikoliv o ničem. Vážně si stojím za tím, že potřebuji mít na rozhovor s vámi čas a náladu. Jednoduše správné načasování a příjemné duševní rozpoložení.

Když běhají okolo děti, manžel si stěžuje, že není teplá večeře, protože jí sežral pes a do toho zvoní sousedka, že si přišla půjčit mouku, nemám čas ani energii na rozhovor s vámi. Když budete trpěliví, zavolám zpět hned, jak na to bude správná chvilka. A jestli je to opravdu neodkladné, napište mi SMS.

4. Jste extrovert? Někdy nám leze na nervy vaše ukřičené JÁ

Bez urážky. Každý má své chvilky, na tom se shodneme. A vaší chvilkou, která nemusí být příjemná pro introverta je ta, kdy potřebujete být středem pozornosti. Jasně, když budeme v pohodě, bavíte nás. Jsme s vámi rádi a ty chvíle si užíváme naplno.

Ale když budeme mít den, kdy naším jediným přáním bude zalézt s knížkou v ruce do vany a užít si samotu a klid, pak si taky budeme přát, abyste zmlkli. Opravdu, aspoň na okamžik.

Důsledkem toho je možné, že se budeme držet stranou, setkání rychle a dle vašeho názoru bezdůvodně ukončíme nebo si od vás budeme chtít nějaký čas odpočinout a další setkání nenaplánujeme. Vy už ale víte, co můžete očekávat. Pak budeme praktikovat body jedna, dva a tři :-).

Je to všechno pravda?

Ano, je. Ale také nemusí být. My introverti často a hluboce přemýšlíme. My introverti, když se zabereme do práce, která nás baví a na kterou se plně soustředíme, nic jiného nevnímáme.

Potom se může lehce stát, že nevidíme, neslyšíme, nebereme telefony a ani vaše ukřičené JÁ není nic, co by nás vyvedlo z míry. Žádný univerzální návod, jak pochopit introverta vám nedám. Žádný univerzální návod neexistuje. Stejně jako nejsou všichni introverti stejní.

Všichni máme své chvilky. Netřeba se odsuzovat, cítit vinu nebo se nemít rád. Netřeba se odsuzovat a hodnotit navzájem. Mějme se rádi takoví, jací jsme. Zkusme se někdy zasmát sami sobě. Neberme se tak vážně a užívejme života. Jednoduše se uvolněme a buďme sami sebou. Život je zábava.

Souhlasíte?

                                                                                                           Vaše Míša

Michaela Filipová
Michaela je nadšený průvodce na Cestě šťastného introverta. Miluje psaní a osobní rozvoj. ♥ Zajímá ji hledání souvislostí, život v přítomnosti a naplňování lidského potenciálu. Prostřednictvím e-booků, článků a příběhů pomáhá, nejen introvertům, v různých oblastech života. Motivuje je, aby šli za svými sny, nesrovnávali se s ostatními a byli sami sebou. Více se o ní dočtete na jejím blogu www.michaelafilipova.cz>> Je autorkou e-booku Cesta šťastného introverta aneb 5 klíčů ke štěstí a vyrovnanému životu. Najdete zde>> a Malý introvert aneb Vědomá výchova introvertního dítěte. Najdete zde>>

Jedinečný e-book, který prostě musíte mít?

Cesta šťastného introverta aneb 5 klíčů ke štěstí a vyrovnanému životu

To mě zajímá, mrknu se!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Kdo jsem?
  • Ochrana osobních údajů
  • Rubriky
  • Nejčtenější články
  • Dejte LIKE a přidejte se ke šťastným introvertům na Facebooku :-)
  • Vztahy introvertů aneb Síla přátelství, lásky a víry v sebe sama
  • Malý introvert aneb Vědomá výchova introvertního dítěte

    Pro všechny, kteří se zajímají o výchovu malého introverta! Klikněte na obrázek a mrkněte na e-book pro vás.

  • Cesta šťastného introverta aneb 5 klíčů ke štěstí a vyrovnanému životu