Cestou šťastného introverta

Stoprocentní introvert? NEEXISTUJE!

Jsou všichni introverti stejní?

Možná víte, že patříte mezi introverty, ale přesto komunikujete rádi, práce s lidmi vás naplňuje a je vaším posláním.

Čtete článek o tichých lidech, v některých pasážích nacházíte sami sebe, ale s některými rozhodně nesouhlasíte. „Tak pozor, takové vlastnosti nemám, to nejsem já! Jsem rád ve společnosti, miluji večírky, oslavy a ostatní říkají, že mám smysl pro humor!”

woman-street-walking-girl

Stoprocentní introvert

Stoprocentní introvert by byl pravděpodobně člověk, který má veškeré introvertní vlastnosti, na kterého sedí celá charakteristika. Nikdo takový ale neexistuje. Jestliže jste ve znamení vodnáře, určitě na vás nebude platit úplně vše, co se o vodnářích píše. Záleží na mnoha dalších faktorech, dobře víte, že všichni vodnáři nejsou rozhodně stejní. A tak je to s introverty.

Jste spíše introvert nebo extrovert?

Nebo se snad nacházíte někde uprostřed mezi introverzí a extroverzí? I to je možné. Každý jsme jiný a právě teď se nacházíme v jiné situaci a životním období.

Ovlivňují nás lidé okolo nás, naše práce, životní zkušenosti a zkoušky, které na naší cestě překonáváme. Věřím tomu, že každý má svou vlastní cestu k úspěšnému a šťastnému žití, o té mé se můžete dočíst v mém příběhu.

road-sunset-desert-travelling

Do života jsme dostali balíček vlastností, rysy, které jsou dané, ale jak životem procházíme, učíme se, měníme a vyvíjíme.

Zásadní otázka je ta, jak dobíjíte energii

Když jste unavení z celého dne v práci, který jste strávili převážně komunikací s klienty, dokážete si představit, že půjdete slavit narozeniny kamaráda? Těšíte se, že to bude příjemný relax? Nebo se nemůžete dočkat, až si zalezete s knížkou v ruce do postele?

pexels-photo-177535

Jste na kurzu seberozvoje. V sále je padesát lidí, včetně lektorů. Nikoho neznáte a máte se pustit do vyprávění o sobě a svém životě. Jak se cítíte? Je vám to příjemné, hned byste se vrhli do akce nebo se už při pouhé představě vnitřně celí chvějete, máte knedlík v krku a klepou se vám kolena? Ptejte se sami sebe.

Nic není černé nebo bílé

Ani extrovert nemusí mít pokaždé náladu na velkou akci a může zatoužit po tichu a klidu domova. Naopak introvert může být skvělým řečníkem a užít si naplno dovolenou s více lidmi.

pexels-photo-175901

Jde o to, jací jste vy a jestli se dobře znáte. Věřím, že je sebepoznání základním kamenem pro to, abychom si zařídili život podle vlastních představ.

Poznat sám sebe vyžaduje kuráž

Poznat sám sebe znamená převzít zodpovědnost za sebe sama a být k sobě upřímný. Nemyslím iluze, které si o sobě vytváříme, přetvářku, hry, jaké hrajeme, abychom byli oblíbení a zavděčili se ostatním. Myslím tím, kdo jsme doopravdy, když odhodíme všechny masky a nánosy sebeklamu.

Když znáte sami sebe, víte, kde se mezi introverzí a extroverzí nacházíte. Víte, jaké jsou vaše přednosti a slabé stránky, co vám dělá radost, kdy jste šťastní. Umíte si přiznat, v čem máte rezervy, v jaké oblasti na sobě chcete zapracovat. Znáte svá nejtajnější přání a plníte si své sny. Nečekáte na zítřek nebo na příští rok. Chápete své potřeby a jednáte v souladu se sebou sama.

Ještě stále nevíte, kým jste? Odpovědi jsou ve vás. Jsou ve vašem srdci.

Tak se začněte ptát.

S láskou Míša

sunset-hands-love-woman

Michaela Filipová
Michaela je nadšený průvodce na Cestě šťastného introverta. Miluje psaní a osobní rozvoj. ♥ Zajímá ji hledání souvislostí, život v přítomnosti a naplňování lidského potenciálu. Prostřednictvím e-booků, článků a příběhů pomáhá, nejen introvertům, v různých oblastech života. Motivuje je, aby šli za svými sny, nesrovnávali se s ostatními a byli sami sebou. Více se o ní dočtete na jejím blogu www.michaelafilipova.cz>> Je autorkou e-booku Cesta šťastného introverta aneb 5 klíčů ke štěstí a vyrovnanému životu. Najdete zde>> a Malý introvert aneb Vědomá výchova introvertního dítěte. Najdete zde>>

Jedinečný e-book, který prostě musíte mít?

Cesta šťastného introverta aneb 5 klíčů ke štěstí a vyrovnanému životu

To mě zajímá, mrknu se!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Kdo jsem?
  • Ochrana osobních údajů
  • Rubriky
  • Nejčtenější články
  • Dejte LIKE a přidejte se ke šťastným introvertům na Facebooku :-)
  • Vztahy introvertů aneb Síla přátelství, lásky a víry v sebe sama
  • Malý introvert aneb Vědomá výchova introvertního dítěte

    Pro všechny, kteří se zajímají o výchovu malého introverta! Klikněte na obrázek a mrkněte na e-book pro vás.

  • Cesta šťastného introverta aneb 5 klíčů ke štěstí a vyrovnanému životu