Cestou šťastného introverta

Cestou šťastného introverta

PODPORUJÍCÍ A MOTIVAČNÍ PROJEKT

nejen pro introverty

Vykročte spolu se mnou na cestu za sebepoznáním, radostí a láskou k životu. Ukážu vám směr, budu vaším průvodcem. Vítejte!
Michaela Filipováautorka projektu Cestou šťastného introverta

 O projektu

Co se stane, když propojíte témata jako je introverzeosobní rozvoj? Že by introrozvoj? To ale nezní moc poeticky, souhlasíte?

A tak vznikl název projektu Cesta šťastného introverta.

 

Na začátku všeho byla má vášeň pro psaní, osobní rozvoj a poradenství. A taky můj tichý boj ve světě, který fandí extrovertům. Mým záměrem je předávat informace o introvertním světě, a to srozumitelně a lidsky, bořit mýty a předsudky, které se s introverzí pojí, a to mile, laskavě a vytrvale (žádný velký humbuk, prosím pěkně), provázet čtenáře cestou sebepoznání, radosti a lásky k životu, být laskavým a vědomým průvodcem na Cestě šťastného introverta.

Co dělám a co pro vás mám?

Tvořím pro vás e-booky a e-programy.

Konzultuji na téma výchovy, vzdělávání a introrozvoje.

Píšu blog o introvertech a pro introverty.

A jestli se chcete na blogu okamžitě inspirovat, tady jsou nejčtenější články.

Šťastný introvert Jsem typický, vědomý a dnes už šťastný introvert. Člověk s rysem osobnosti, který je, jak se…
Celý článek
Introvert stejně jako extrovert má rád lidi, komunikaci, výměnu informací, sdílení. Někteří introverti jsou sociálně velmi zdatní…
Celý článek
Jsme spokojení se svými životy, vděční za vše, co máme a život si více či méně užíváme.…
Celý článek

Hledám cesty ke spokojenému, naplněnému a radostnému životu a o svá poznání se dělím s ostatními.

Cesta šťastného introverta, jaká je to cesta?

 • je to cesta osobního rozvoje;
 • je to cesta introvertů za přijetím sebe sama;
 • je to cesta introvertů za přijetím svých silných a slabých stránek;
 • je to cesta za vnitřním klidem a harmonií;
 • je to cesta objevná, plná AHA momentů;
 • je to cesta, na které opouštíte staré vzorce, které vám již dávno neslouží;
 • je to cesta, na které znovu nacházíte sami sebe, svoji autenticitu, jedinečnost a vnitřní sílu;
 • je to cesta transformační;
 • je to cesta za štěstím, úspěchem a hojností ve všech oblastech života.

 Komu je projekt určený?

INTROVERTNÍM ŽENÁM A MUŽŮM

 • které chtějí žít vědomě, poznat sebe sama, pochopit své silné a slabé stránky, žít v harmonii a rovnováze se sebou sama a s okolním světem, vydat se na Cestu šťastného introverta.

MILUJÍCÍM RODIČŮM 

 • které mají doma malého introverta, zajímají se o o vědomou výchovu, chtějí pochopit vnitřní svět svého dítěte, jeho specifické potřeby a být mu oporou ve světě, který fandí extrovertům.

VŠEM EXTROVERTŮM

 • kteří hledají informace o introvertech, protože jsou pro ně jedna velká neznámá, a touží pochopit jejich odlišnou povahu, aby se od sebe mohli navzájem učit, podporovat se, motivovat a tolerovat své diametrálně odlišné potřeby.

Patříte mezi introverty?

Tak to nevím, možná ano, možná ne. Ono to také není tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Všichni máme introvertníextrovertní vlastnosti. Když si ale představíte škálu od introverze k extroverzi, každý z nás se nachází někde na té škále, kde je jeho zóna pohodlí, kde se cítí nejlépe. 

Může to být blíže extroverzi nebo naopak introverzi, může to být někde uprostřed, a to byste se mohli úplně klidně považovat za ambiverty. Je to váš temperament, se kterým se pojí určité vlastnostipotřeby, tyto sklony lze pozorovat už u dětí a poprvé je definoval Carl Gustav Jung v roce 1921.

Dodnes se mi stává, když lidem popisuji to, co dělám, proč dělám a jak, mimochodem, je to velmi dobrý trénink spontánní komunikace, že mi dotyčný položí onu známou otázku: „Ale ty nejsi introvert nebo snad ano?“ Tyhle otázky mě vždycky zas a znovu nutí k zamyšlení. Proč bych jako neměla být? Jak si vlastně společnost introverty představuje? Jako tiché blázny? Nemluvné podivíny? Asociální nýmadny? Prokristapána, proč?! Introverze není vysoká citlivost, plachost, a úzkostné poruchy nebo deprese může mít introvert stejně tak, jako extrovert. Tečka.

Dokonce se mi na jedné terapii stalo, že chtěl dotyčný terapeut mé introvertní sklony odblokovat. Tak to bylo nejvíc, to mě upřímně pobavilo, no vlastně až poté, co mě to upřímně vyděsilo.

Předpokládám, že jsme bytosti inteligentní, a že nás život stále učí, že se rozvíjíme a posouváme dál. To znamená, že leckterý introvert nemá problém s komunikací, protože to ostatně dělá celý život, spoustu introvertů umí jednat s lidmi, protože to například potřebují ke svému zaměstnání, a tak se jednoduše naučili, jak na to.

Nespočetně introvertů najdeme mezi herci, muzikanty, kouči, lektory, možná i řečníky. Jestli je to baví a považují to za smysluplné, pak s tím prostě nebudou mít problém a budou krok za krokem překračovat své komfortní zóny. Rozumíme si?

Položte si tedy základní a nejdůležitější otázku, tedy vlastně dvě. Jste orientovaní dovnitř nebo ven? Jak dobíjíte energii, když jste úplně vyšťavení? Chcete se jít pobavit a dobít baterky mezi lidi nebo už při té představě máte osypky, protože jediné, co si v tuhle chvíli dokážete představit, je vana, časopis a ticho? Tak, jestli chcete zůstat doma, protože vás vždycky nejvíc dobije ticho, samota a klid, pak to vypadá, že jste svým založením spíše introvertní typ.

Tak jednoduché to je? Nedělejme z toho velkou vědu, já na to škatulkování vlastně moc nejsem.

Hlavní je z mého pohledu to, abyste si uvědomili, kdo jste vy, a co k životu potřebujete, abyste byli šťastní a spokojení. Abyste našli sebe sama, znali své potřeby, své silné a slabé stránky a žili život, který vás baví, který vám dává smysl, jednoduše život, který stojí za to.

Takže o tom to je? Vlastně ano, právě o tom to celé je. ♥

 

Zaujal vás projekt? Pomozte mi jeho poslání šířit mezi ty správné čtenáře.