Cestou šťastného introverta

Žij svůj sen, plň si svá přání, následuj hlas svého srdce!

Nepřipadají vám tyto fráze už tak trochu ohrané? Všichni pořád dokola opakují to samé, a já sama vyzývám své čtenáře k tomu, aby šli za svým vnitřním hlasem, aby následovali své touhy a plnili si své tajné sny.

Ale, co to vlastně znamená, jsou to jen dokola omílané prázdné fráze nebo je v tom kus hluboké pravdy?!

Rozumím tomu, že vám tyto fráze mohou už jít někdy pěkně na nervy! Já také mívám den, kdy je to to poslední, co chci slyšet a nevědomky už nad tím kroutím znechuceně hlavou.

A když mám den „blbec“, nebo mám pocit, že se mi nic nedaří tak, jak bych chtěla, prosím, neříkejte mi, ať jdu svojí cestou, za svou vášní a nepřejte mi sluníčkový den! Pěkně vás prosím, nedělejte to, nebo se mi z toho zatočí hlava, zpotí čelo a bude se mi chtít zařvat z balkónu: „Dělá někdo něco jiného, než že následuje hlas svého srdce a štěstím se vznáší dva metry nad zemí?!“

Buďme k sobě upřímní, život se neskládá jen z těchto chvil. Jednou jsme dole a jednou nahoře. Jednou se vznášíme, ale jindy můžeme klidně přiznat sami sobě i sobě navzájem, že se zrovna nedaří. Rozhodně nemáme zapotřebí něco popírat. Naopak, proč neříct, jak to je? On se svět nezboří, ani nám nespadne na hlavu cihla.

Jestli máme žít autenticky, jestli máme být tím, kým doopravdy jsme, jestli máme prožívat všechny své pocity, přijímat všechny části sebe sama, nemusíme se usmívat vždy, když nám do smíchu není a vypadat každou vteřinu jako reklama na štěstí.

Copak by nám to někdo uvěřil?!

Ale…pojďme se na to podívat z jiného úhlu pohledu. Jsem pozitivní člověk, je to mé neměnné rozhodnutí! Svůj život si hodlám svobodně tvořit. Jestli mám den „blbec“, nehodlám se s ním přátelit déle, než je to nutné. Díky, díky, to už by stačilo a teď se hodlám zaměřit na to opravdu důležité!

Zaměřím pozornost na to, co právě teď šlape, co funguje, co mi dělá radost. Vždycky je ještě dost věcí, za které můžu být vděčná, i kdyby to byly maličkosti, které pro morouse nestojí ani za řeč.

Já se z nich budu radovat a odvážně věřit, že se karta zase obrátí. Půjdu s hlavou vztyčenou, mávat na lepší zítřky! Protože jako se střídá nádech a výdech, provázejí naše životy vzestupy a pády, radost a smutek, vzrušení a klid. Vše se mění, ale rovnováha bude zachována.

A co bude dál? Vracím se na svoji cestu a odvážně pokračuji ve vědomém, smysluplném žití. Přeji si být šťastná, prožívat radost, přeji si…a jsme tam, kde jsme začali.

„Život je zajímavý právě pro tu možnost uskutečnit nějaký sen.“

                                                                                                                        Paulo Coelho

Přeji si následovat své sny, protože mi to dává v životě smysl, protože si přeji svůj život prožít, namísto abych ho promarnila.

Nedopustím, aby mi proklouzl mezi prsty, abych se jednoho dne probudila s velkou lítostí a hlubokým smutkem, že jsem poslouchala své strachy víc než své srdce, že jsem se řídila spíš pravidly a omezeními, než radostí a vášní. Když se na to podíváte takhle, z ohraného klišé se stává hluboká pravda a s hlubokou pravdou přichází vnitřní klid a mír.

Co si nezapomenout vzít s sebou na cestu za svými sny?

 • VYTRVALOST – sny se většinou nesplní přes noc, možná někdo tvrdí opak, já říkám PROSTĚ VYTRVEJTE,
 • ODVAHU – nevzdávejte se, když přijde neúspěch, učte se z něho, hledejte jiné cesty, buďte tvořiví,
 • HUMOR – s humorem jde všechno lépe, mějte nadhled, neberte se tak vážně a myslete pozitivně,
 • VÍRU – nepřestávejte věřit, přestaňte cokoliv očekávat, mějte víru, že se vaše sny splní a nečekejte, až se to stane, užívejte si samotnou cestu.

Milí introverti, pojďme svůj život žít, naplnit ho vším, co nám dělá radost, dokud můžeme, dokud máme čas. Dává vám to smysl? Mně rozhodně!

„Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že už ti nezůstal žádný čas na to, abys dělal věci, které jsi vždycky chtěl dělat. Dělej je TEĎ.“

                                                                                                                                                           Paulo Coelho

Tak jaký bude váš příští krok? ♥

                                                S láskou Míša

Michaela Filipová
Michaela je nadšený průvodce na Cestě šťastného introverta. Miluje psaní a osobní rozvoj. ♥ Zajímá ji hledání souvislostí, život v přítomnosti a naplňování lidského potenciálu. Prostřednictvím e-booků, článků a příběhů pomáhá, nejen introvertům, v různých oblastech života. Motivuje je, aby šli za svými sny, nesrovnávali se s ostatními a byli sami sebou. Více se o ní dočtete na jejím blogu www.michaelafilipova.cz>> Je autorkou e-booku Malý introvert aneb Vědomá výchova introvertního dítěte. Najdete zde>>

Chcete dát vědět, když na blogu přibude další článek?

Souhlas

Stáhněte si e-book ZDARMA a pusťte se do čtení.

Souhlas

Dejte LIKE a přidejte se ke šťastným introvertům na Facebooku! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Kdo jsem?
 • Rubriky
 • Nejčtenější články
 • Dejte LIKE a přidejte se ke šťastným introvertům na Facebooku :-)
 • Vztahy introvertů aneb Síla přátelství, lásky a víry v sebe sama

  Zajímá vás, jak to má introvert se svými vztahy? Stáhněte si e-book ZDARMA a pusťte se do čtení! Rady, tipy a cvičení, které introvertům usnadní život.

  Souhlas
 • Malý introvert aneb Vědomá výchova introvertního dítěte

  Pro všechny, kteří se zajímají o výchovu malého introverta! Klikněte na obrázek a mrkněte na e-book pro vás.

 • Články do mailu?

  Chcete dát vědět, když na blogu přibude další článek?

  Souhlas